František Dvořák o prázdninách do tohoto italského města jezdí za uměním už několik let. Postupně se k němu přidali Jiří Habarta, Lukáš Jirásek a Ondřej Haváč, který si díky tomu moderní umění oblíbil. Jak je napadlo tam jet spolu? A co všechno společně navštíví? Na to se pana Dvořáka, který akci organizuje, šla zeptat studentka Aneta Malá.

Jak došlo k tomu, že do Benátek jezdíte ve čtyřech?

Já tam jezdím už 12 let, konkrétně na Bienále – za kulturou. Oslovil jsem kolegy, protože jsem neměl s kým jet. Zalíbilo se nám i moře, Aperol, ostrovy, udělali jsme si z toho takovou odpočinkovou dovolenou. Jenom si jako přátelé povídáme a nic neřešíme. Teď už je to třetím, čtvrtým rokem. Letos se k nám připojí pan Jirásek, protože ho Benátky také lákají. Uvidíme, jestli ho umění začne taky bavit. Ve čtveřici jedeme poprvé.

Co všechno plánujete?

Máme v plánu Evropské centrum kultury, potom Giardini a Arsenale, nějaké doprovodné výstavy v okolí. Taky ostrovy Burano a Muran, a ostrov Lido, kde to máme spojené s koupáním a s pizzou. Pak se půjdeme podívat na místní vysokou školu, jak tam studenti pracují, co tam dělají. No a poté volnočasová zábava, což je molo, víno…

Na co se nejvíc těšíte?

Já se nejvíc těším samozřejmě na to Bienále a na Československý pavilon, který je otevřený po šesti letech. Má tam vystavovat česká umělkyně Eva Koťátková. Jsem zvědavý, jak uchopí Československý pavilon, těším se.