Aneta Malá, 2. A.
Prezentace. Taky to pro vás znamená, že byste měli vytvořit několik slidů a v daný den jste plní trémy? A co když to jde zpracovat i jinak? Třeba o zadaném tématu natočit video či zvukovou nahrávku, nebo to zahrát jako scénku…Jdou prezentace udělat i kreativní a zábavnou cestou? V mediální výchově určitě!
V září k nám druhákům kromě začátku školního roku přišel v mediální výchově ještě tajemný seznam. Stálo na něm: tištěná média, soukromá a veřejnoprávní média, žurnalistika., publicistika, zpravodajství, film, a tak dále. Na zděšení, že je tolik druhů médií, jsme však neměli příliš času. Museli jsme se rozdělit do dvojic či trojic a jedno z témat si vybrat. Pak jsme slyšeli to slovo: prezentace. Plašší studenti se začali třást trémou a ti extrovertní si naopak pomalu začali chystat scénáře a scénky. Učitel nám však všechna naše očekávání změnil – když se téma prezentace týká médií, proč toho nevyužít? Nápadům se meze nekladou…Dostali jsme za úkol témata připravit nejen po věcné stránce a nastudovat si vše podstatné, ale také použít média při jejich prezentaci.
Místo klasické prezentace mediální? Mnohem zábavnější než sledovat slidy
Sledování videa anebo poslech audio nahrávky je jako forma prezentace mnohem lepší zážitek jak pro diváka, tak pro prezentujícího, který se může při snaze zaujmout publikum spolehnout nejen na svůj prezentátorský výkon, ale na připravený mediální výstup. Takže například téma rádio nám spolužáci předvedli jako živé vysílání rádia Mojmírák, během něhož nechyběly ani písničky na přání, reklamní přestávka nebo předpověď počasí.
Díky tomu si pamatujeme o médiích spoustu zajímavostí, věděli jste například, že noviny v USA roku 1830 stály 6 centů?