Maturitní ročník je bezpochyby náročný – studenty čeká maturita, přijímací zkoušky a celkově velká životní změna. Nyna Bartoňková kromě těchto studijních starostí zvládá i vysoké nároky své dráhy parkurové jezdkyně. Na kontě jejích úspěchů najdete dva roky účasti na Prague Playoff, dále 2. místo na CSI Olomouc (2023) a také 3. místo v MČR v mladých juniorech (2019). Saša Křenová z 2.A. se Nyny zeptala na to, jak se jí vše daří skloubit se školou.

Jak se dá skloubit studium na gymnáziu s tvou vášní?

Myslím, že mám super podporu od učitelů, kteří respektují, že mám individuální vzdělávací plán. Pokud nemůžu být ve škole, vždycky se dohodneme na tom, kdy a jakým způsobem si učivo nebo testy doplním. Zvládnout se do dá, ale je důležité si to umět dobře naplánovat.

Myslíš si, že ta škola ti může nějakým způsobem pomoct do budoucna s tvou kariérou nebo tě nějak směřuje k tomu, co by tě bavilo?

Jsme spíše všeobecné gymnázium, ale semináře si vybíráme sami. To mi hodně pomáhá v zaměření na to, co bych chtěla dělat do budoucna.

Jak to teď máš s volným časem?

Volného času moc nemám, vzhledem k tomu, že parkur je časově náročný sport. Není to jen čas, kdy trénuji, musím se o ty koně i postarat. Takže obvykle mám dny plné od rána do večera a občas jsem dost unavená. Ten sport mi ale vždy vrátí to správné nadšení. A musím říct, že ve škole je to i teď před maturitou v pohodě.