V termínu 13. – 15. září jsme se studenty 4. ročníků podnikli již tradiční historicko-literární výlet do hlavního města.
Navštívili jsme novou expozici Národního muzea Dějiny 20. století, kde všechny asi nejvíce zaujaly první počítačové hry a velmi působivá videoprojekce. Nad plán jsme si prošli celou historickou budovu muzea, včetně kupole a moderní expozice Zázraky evoluce se zrestaurovanou kostrou plejtváka myšoka.
Večer náš čekal kulturní zážitek v Divadle Na zábradlí v podobě představení Požitkáři, u kterého jsme zažili jak záchvaty smíchu, tak i momenty tísnivé a znepokojující.
Úterní den jsme zahájili dvouhodinovou plavbou parníkem po Vltavě. Přálo nám počasí a byla prostě pohoda. V podvečer jsme se vypravili na dva výukové programy do pražského Planetária (které jsme ovšem překřtili na Polárium vzhledem k opravdu nízké teplotě v jinak úžasném promítacím sále Cosmorama). O přestávce na naše řidičské schopnosti čekal simulátor lunochodu na Měsíci a další zajímavosti.
Poslední den jsme se vypravili do Centra současného umění DOX na tamní výstavu nazvanou Vanitas (Marnost). Přestože téma smrti v ní rezonovalo velmi silně, nepůsobila depresivně, ba právě naopak.
K úspěchu celého výletu přispělo velkou měrou i výborné ubytování v Hostelu Elf, perfektně sehraný učitelský tým a hlavně a především skvělí studenti, na které byl spoleh, kteří byli usměvaví a které všude chválili.