Jaká je naše paní ředitelka v soukromí? Co ji baví a jaká má přání? Michal Kříž z prvního ročníku se právě s takovými otázkami zastavil v ředitelně. Doubravka Matušková na to, že si obrátí role a zkoušenou bude ona, přistoupila.

Jaký předmět jste měla nejméně a nejvíce ráda na střední škole?
Na střední škole jsem opravdu neměla ráda fyziku. Nejraději jsem měla literaturu a dějepis.

Jak řešíte, pokud se vám nechce do školy (do práce)?
Nechuť řeším úsměvem. Nemívám nechuť jít do školy, jediný problém mívám se vstáváním. Ale prostě musím.

Jak se snažíte předcházet situacím, kdy vám ujedou nervy?
Jak člověk stárne, moudří, získává nadhled… Poslední dobou o sobě tvrdím, že jsem dosáhla zenového klidu. Občas sice vyletím jak čertík z krabičky, ale „ujeté nervy“ si nechávám, až jsem sama, a beru věci s nadhledem. Nestojí to za to!

Dala byste na Mojmírak své děti a proč?
Myslím si, že není správné, aby děti chodily do školy, kde mají rodiče. Mluvím z vlastní zkušenosti, protože na gymnáziu, kam jsem chodila, byl můj otec ředitel a matka učitelka. Takže bych své děti na naši školu nedala, bohužel. Obávám se, že bych změnila atmosféru celého ročníku, ani jedna strana by se necítila dobře, kdyby „nebyly rovné síly“. Budu muset dobře hledat a pečlivě vážit, abych zvolila pro své děti vhodnou školu, která by svým charakterem připomínala tu naši.

Jste ředitelkou i doma?
To byste se musel zeptat mého manžela a dětí. Je to dost pravděpodobné, jsem rázná a organizačně schopná, tak je asi trochu řídím.

Měla jste na střední škole velkou lásku?
Jasně.
Měla byste nějakou, třeba i nesplnitelnou, vizi pro Mojmírak?
Vizí mám víc, o naplnění jedné se zrovna s kolegy pokoušíme a díky jejich úsilí si troufám říct, že jsme i úspěšní. Rozhodně bych také chtěla, aby budova byla větší, aby v ní bylo všechno, co potřebujeme. Víc prostoru, kde byste se mohli zdržovat i mimo vyučování, abyste hned po zvonění neutíkali pryč (např.: tělocvična, …).

Všimli jsme si, že máte jogurt s proteiny, chodíte cvičit, nebo dbáte na zdravou výživu?
Není to jogurt, ale pudink! Snažím se chodit cvičit a dbát na zdravou výživu, zajímá mě to a zabývám se tím, ale dost často selhávám…

Chodíte na obědy ve škole, jste spokojená?
Občas zajdu na školní oběd a musím říct, že mi chutná.

Jaký máte ráda druh humoru?
Mám ráda humor obecně, ráda se směji. Preferuji chytrý, inteligentní humor, nemám ale ráda zesměšňování a laciný humor.

Máte ráda kulturu, jakou?
Ano, kulturu mám ráda, chodím ráda do divadla na všechny druhy dramatického umění (činohru, balet, operu, muzikál), chodím do kina, jezdíme na koncerty a pokud neusnu, tak i čtu…

Děkuji za rozhovor
Michal Kříž, I.B